ציפויי מגן

אחת משיטות ההתזה המתקדמות בעולם הנה הפלזמה, המיועדת לביצוע ציפויים של חומרים קרמיים וחומרים מתכתיים קשים כגון וידייה.
מניסיוננו, במקומות בהם כשל ציפוי כרום וציפויים קשים אחרים, ניתן לפתור את הבעיה בציפויים קרמיים בפלזמה.

בנוסף לכל הציפויים שאנו מבצעים במפעלנו, אנו מבצעים ציפויי מגן בשטח מפעל הלקוח על אלמנטים גדולים שאינם ניתנים לגילוון באמבטיה:

  • ציפוי אלומניום למיכלים.
  • ציפוי אבץ ( גילוון ) לקורות גדולות.
  • ציפוי אבץ לסיגמנטים של עמודי חשמל או מגדלים.

ציפויי מגן

כל חברה וכל עסק שמחזיקים מכונות יודעים, שהבעיה הקשה ביותר שלהן היא השחיקה בחומר, שחיקה וקורוזיה שגורמת להם לעבוד לאט יותר, פחות טוב ופחות מכוון ופעמים רבות, כתוצאה מכך נגרם נזק קשה מאוד לקו הייצור, נזק שיכול להשפיע לא רק על תהליך עבודה סדיר, אלא גם הכנסות החברה או העסק לאורך זמן.

זו הסיבה שאנחנו מחפשים כל הזמן, דרכים שונות להתמודד עם סיטואציה זו, אחת מהן היא ציפויי מגן. בין היתר אנחנו יכולים למצוא ציפוי נגד שחיקה וציפוי נגד קורוזיה. ציפויים אלו נעשים, לא רק בתוך המערכת פנימה אלא גם מחוץ למערכת. כלומר ציפוי מגן במיכלים, צינורות, פרופילים, קונסטרוקציות ועוד. מדובר על דברים שאם אין עליהם ציפויי מגן, עלולים להישחק, לסבול מקורוזיה ודברים אחרים, שיגרמו נזק, בזמן קצר ולטווח הארוך.

ציפוי מגן נעשה באמצעות חומרים שונים, החל מאלומיניום, אבץ וחומרים אחרים, זאת בהתאם לחומר אותו מצפים, ובהתאם למפרט שלו. תהליך הציפוי נעשה, על פי הצורך של הלקוח, על פי מבנה החומר המצופה ותפקידו. במסגרת תהליך הציפוי, מוודאים מה העובי שלו ואיזה תהליך התחברות הוא אמור לעבור בשביל שיהיה ניתן להשתמש בו בצורה נכונה.

תהליך של הכנת ציפויי מגן, נעשה בהתזה חמה וקרה, על פי סוג החומר אותו מצפים ועל פי החומר בו משתמשים. זה תלוי במשקל ובגודל של החומר. כמו כן, הדבר תלוי בסוג העיוותים שנוצרו בו. כמו שאנחנו יודעים, מתכות מחלידות באופן תדיר יותר, גם כאשר הן נמצאות בסביבה שאיננה סובלת מקורוזיה בהכרח. חלודה זו, גורמת נזק לא רק אסתטי אלא גם נזק למבנה המכני של המוצר. לכן, יש צורך לבצע ציפוי מגן, למשל ציפוי מגן של אבץ על מנת שיהיה ניתן להגן עליו מפני קורוזיה וכן על  מנת להעניק לו מראה אסתטי. הציפוי לא נשאר מבריק לאורם זמן לכן אחריו מתבצע הליך של המרה בצבע, הכולל צבעים דוגמת כחול, ירוק, שחור וצבעוני. כל אחד מהם מגיע בגוון אחר.

לסיכום, ציפוי מגן משיג עמידות אנטי קורוזיבית, תכונות אסתטיות, שמירה על תכונות חשמליות ואחרות של המוצר ומשפר את העמידות שלו.

אם גם אתם מעוניינים בציפויי מגן, אתם מוזמנים לפנות לחברת מטלוק ישראל, חברה המתמחה בציפוי מגן מסוגים שונים. לחברה צוות מקצועי שישמח לעמוד לרשותכם בכל עת, להציג בפניכם ציפויים שונים, ולאפשר למוצרים, מכונות, מיכלים, פרופילים ועוד, להישמר מפני קורוזיה ובעיות אחרות.