ציפויים קשים וקרמיים

אחת משיטות ההתזה המתקדמות בעולם הנה הפלזמה, המיועדת לביצוע ציפויים של חומרים קרמיים וחומרים מתכתיים קשים כגון וידייה.
מניסיוננו, במקומות בהם כשל ציפוי כרום וציפויים קשים אחרים, ניתן לפתור את הבעיה בציפויים קרמיים בפלזמה.

יתרונות הציפויים הקשים בפלזמה:

 1. עמידות מעולה כנגד שחיקה מכאנית, נוזלים וגזים.
 2. עמידות מעולה כנגד תקיפה כימית.
 3. בידוד חשמלי.
 4. בידוד טרמי.
 5. ניתן ליישום כמעט על כל חומר מתכתי אחר.

דוגמאות לשימוש בציפויים בפלזמה:

 • ציפוי וידיה לכנפי טורבינות.
 • צירי בוכנה למדחסים.
 • צירי משאבות.
 • אטמים מכניים.
 • טבעות שחיקה וחלקי משאבות.
 • גלילי דפוס.
 • בוכנות למשאבות לחץ גבוה ומהמגנים.

ציפוי קרמי לבוכנת הומוגנייזר:

ציפוי קרמי לגלילי משיכה:

ציפוי קרמי לתותב לאטם מכני: - לפני / אחרי ציפוי

ציפויים קשים וקרמיים

מכונות וציוד מסוגים שונים, מתמודדים במהלך הזמן, עם תהליכי שחיקה מתקדמים אשר משפיעים על העבודה שלהם וההספק שהם יכולים להעניק למי שמחזיק בהם. בין היתר זה בא לידי ביטוי, בגלל שהמערכת הסובבת אותה נאלצת להתמודד עם עיוותים, סדקים וקורוזיה, מה שדורש מאיתנו לבצע הליך ציפוי שיעזור לה לעבוד בצורה טובה וכן לשמור על העמידות שלה לאורך זמן.

ציפויים קשים וקרמיים, הם תהליך מוכר שמטרתו לאפשר, את אותה עמידות כנגד שחיקה וקורוזיה לאורך זמן. ציפויים קרמיים מגנים על המערכת, מתחת ועל פני השטח, שומרים עליהם מפני סדקים, קורוזיה ואלמנטים אחרים שעלולים להפריע להם במהלך עבודתם, כל זה כמובן בהנחה שתהליך הציפוי נעשה תוך זמן קצר ובצורה טובה.

אנחנו יכולים למצוא ציפוי קרמי במגוון מכונות וכלים, כגון כלי חיתוך לעיבוד שבבי, חלקים מכניים כמו סכינים וכלי חיתוך אחרים, תבניות הזרקה, ציוד רפואי, מכשירים ומכונות בתעשיית הרכב, נשק, תעופה וחלל, מוליכים על חומרים פלסטיים ועוד. כמו כן אנחנו יכולים למצוא אותם על צירי משאבות, טורבינות, מדחסים ובוכנות, אטמיים מכניים, גלילי דפוס ועוד.

יתרונם של ציפויים קשים וקרמיים הם, שהליך הציפוי בעזרתם הוא מאוד נוח וידידותי לסביבה, ניתן לבצע את הציפוי על מגוון מתכות ופלדות, מהירות הציפוי היא גובה, וניתן גם להיעזר באלמנטים דקורטיביים לצורך ציפוי במיוחד על גבי חומרים כמו זכוכית וקרמיקה.

למרות שלכאורה מדובר בציפוי קשה, הרי שמדובר בציפוי גמיש מחד ומאידך ציפוי שמשוחרר ממתחים שונים. כמו כן מדובר בחומרים מבודדים תרמיים וחשמליים, מה שמאפשר להם לעבוד בתנאים שונים וכן הם לא נפגעים מחומרים כימיים שונים. מאחר ותהליך הציפוי נעשה בחום גבוה, אז הם נשמרים היטב, מה ששומר על המכונה בכלל ועל החומר בפרט, לאורך זמן.

לפני סיום, חשוב להבהיר, התהליך עצמו לא לוקח זמן אבל הוא חייב להתבצע על ידי אנשי מקצוע, אחרת יהיה מאוד קשה ליישם אותו לאורך זמן. ההמלצה היא לבצע אותו אצל חברה שאנשיה יודעים את העבודה וכן יש להם את הכלים הטובים ביותר לבצע את העבודה בצורה נכונה ובטוחה.

לשם כך אנחנו ממליצים לכם על חברת מטלוק ישראל, חברה המתמחה בביצוע ציפויים קשים וקרמיים. לחברה צוות מקצועי ומנוסה וכן חומרים מתקדמים לביצוע העבודות. אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם החברה, ואנשיה ישמחו לעמוד לרשותכם בכלל עניין ושאלה.