אטימת פריצות בקווים חיים

אנו מבצעים אטימת פריצות בקוי לחץ חיים במתקנים העובדים 24 שעות ביממה ולא ניתנים להשבתה כגון בתי הזיקוק, התעשיה הפטרוכימית, תחה”כ, מפעלי נייר וכדו’.
אנו מעמידים צוות מיומן הנותן פתרונות אטימה למגוון רחב של פריצות מאוגנים, שסתומים, מחליפי חום קוי צנרת ואביזרי צנרת נוספים.
ניתן לבצע אטימה של כמעט כל הנוזלים והגזים הקיימים החל ממים, קיטור ואויר, ועד דלקים כימיקלים וגזים שונים.

יתרונות השיטה:

  • חיסכון בצורך בשבתה לא מתוכננת של מיתקנים.
  • חיסכון באנרגיה ובחומרים מבוזבזים.
  • מניעת סכנות שבדליפת קיטור גזים וכימיקלים.
  • מניעת זיהומים בקרקע ובאויר כתוצאה מדליפת חומרים.
  • אפשרות לאטימה עד 600 מעלות צלסיוס.
  • אפשרות לאטום עד 200 אטמ’ לחץ.

אטימת מפרק T \ אטימת מפרק L \ אטימת פריצה בין אוגנים

אטימת בית מילוא \ אטימת פריצה בשסתום \ אטימת ברז כדורי

אטימת פריצות בקווים חיים

אחת הבעיות איתן מתמודדים מפעלים רבים, היא דליפה של חומרים במערכות ייצור, דליפה זו יכולה להיווצר בקווים חיים, ויכולים להשבית את קווי היצור של המפעל. זו הסיבה שכל מפעל בכל תעשייה, עובד עם חברה שמתמחה באיטום פריצה בקו חי.

על מנת להבין מה זה איטום פריצות בקווים חיים, חשוב להבין קודם מה מידת הנזק שיכול להיגרם למםעל כתוצאה מדליפה שכזו. מפעל שנאלץ להתמודד עם דליפות בקווים חיים, מאבד אלפי שקלים בחודש, הן כתוצאה מהדליפה עצמה, הן כתוצאה מהצורך לתקן אותה, זמן עבודה שהולך לאיבוד, השבתת הקו ועוד. לכן התהליך של אטימת פריצות בקווים חיים הוא כל כך משמעותי.

על מנת שזה יצליח, יש כמובן לאבחן שקיימת בעיה כזו. לשם כך, יש להציב אנשים בשטח וכן אפילו מצלמות שיאפשרו לבחון את קו היצור לאורך כל הדרך. רק בצורה הזאת יהיה ניתן לבחון האם יש דליפות והאם יש צורך באיטום. חשוב מאוד שהתהליך יתבצע באופן קפדני, כאשר ברגע שמתגלה שיש פריצה, לעצור מיד את עבודת הקו, עד שהיא תטופל.

אטימת פריצות בקווים חיים, נעשית הן במפעלים שעובדים חלק משעות היממה והן במפעלים שעובדים 24 שעות, הפעולה נעשית לאחר שמתבצע תהליך אבחון של דליפה. אחרי עצירת הקו (למרות שכיום ניתן לבצע גם איטום תוך כדי עבודה ללא צורך בעצירה מוחלטת), האיטום נעשה באמצעות מכפשים, שסתומים, ריתוך, הברגה, מחליפי חום ועוד. כל שיטה נעשית בטכניקה מיוחדת, בהתאם לסוג התקן וכן למקום הדליפה.

בשלב הראשון של האיטום, מבודדים את המקום ולאחר מכן, מתחילים לבצע את תהליך האיטום. כמו שציינו קודם לכן, אטימת פריצות בקווים חיים, לא דורשת בהכרח עצירה של הקו, אלא במקרים נדירים. תהליך האיטום נעשה בצורה כזו שהחומר האוטם לא נכנס אל תוך המערכת, ולכן הוא לא משבש ולא פוגע את עבודת הקו. חשוב לציין איטומי פריצות בקווים חיים מחומרים שונים, החל ממים, קיטור, דלק, גזים ועוד. כל אחד מהחומרים הנ”ל דורש תהליך אבחון ואיטום שונה.

אחת החברות שמתמחות בישראל באטימת פריצות בקווים חיים, היא חברת מטלוק ישראל. חברה שפעילה בשוק זה למעלה מעשרים שנה, ועובדת עם מגוון חברות בתחומים שונים. החברה מפעילה שירות איטום 24 שעות ביממה, כך מפעלים שעובדים כל היום, יכולים להיות רגועים, שבכל שלב בו יש בעיה, יש מי שעומד לצידה. אם גם אתם זקוקים לאיטום פריצות בקווים חיים, אתם מוזמנים לפנות לצוות של מטלוק.