תיקון יציקת ברזל

תיקון יציקת ברזל – עבודה למקצוענים

תיקון יציקת ברזל זו משימה שדורשת הבנה טובה ומהירה והכרת סוגי סגסוגות ברזל שונות, על מנת לבצע תיקון יציקת ברזל יש צורך בחומרים חזקים מאוד שיתנו עמידות , חוזק ולמעשה יתמזגו כמה שרק ניתן עם החומר המתכתי המקורי – כאשר ככל שהחומר יתמזג טוב יותר כך למעשה התיקון יחזיק זמן רב יותר עד נצח לפעמים.

איך מתבצע תיקון יציקת ברזל

ישנם כמה שיטות בתעשייה עבור תיקון יציקה, כל אחת מהן מגיעה עם יכולות ויתרונות , אחת השיטות הכי נפוצות היא לצפות למעשה את האיזור שדורש תיקון , כך למעשה החור, הסדק או השבר מתמלא בחומר הציפוי שהופך חזק תוך זמן קצר ופותר את הבעיה.

תיקון יציקה זו בהחלט פעולה עם משמעויות , לעיתים רבות אותה יציקה הדורשת תיקון היא ייחודית, יקרה ובעלת משמעות תפעולית קריטית להמשך פעילות, תיקון יציקה שנעשה באופן מהיר חוסך זמן יקר ומונע בהרבה מאוד מקרים השבתת פעולה או הזמנה מחדש של אותה יציקת ברזל בעלויות גבוהות ותוך הפסד זמן יקר עד להגעה והתקנה מחודשת- שלא לדבר על תהליכי פירוק והרכבה שאורכים זמן רב ויכולים להיעשות רק על ידי מומחים מסוגים שונים.

תיקון יציקת ברזל נעשה לרוב על ידי התזה חמה (עד לרמת נוזל) של מתכת ברמת חום פלזמה , התזה זו למעשה היא הדבר הקרוב ביותר ליציקה מחדש מאפס של יציקת הברזל, שיטה זו מאופיינת ברמת איכות גבוהה ועמידות ברמה הגבוהה ביותר- כזו שיכולה לתת שקט נפשי לאורך שנים רבות הלאה.

אנחנו במטלוק עובדים בשיטה מיוחדת שלמעשה “תופרת” את הסדק השבר או החור בצורה כזו שגם מתחשבת ביציקה כולה בשיטה שמונעת מאמץ מהחלק – השיטה הזו מוכיחה את עצמה כבר שנים ולמעשה יוצרת מצב בו כל תיקון יציקה נעשה בצורה כזו שלא תגרום נזק לטווח הקצר או הארוך לכלל היציקה – עקרון שאנו מתייחסים אליו מאוד ברצינות.

חומרים בהם משתמשים למשימת תיקון יציקת ברזל

השיטות בהם אנו משתמשים לטובת משימה זו הם התזה חמה (פלזמה), התזה קרה וחומרים קרמיים כל שיטה מותאמת לסוג התיקון (חור, סדק או שבר) ובהתאם למשתנים של התיקון המתבקש  – צרו איתנו קשר בנושא לכל שאלה !