תיקון בקו חי

תיקון בקו חי של לחץ מים הינו תיקון שחייב להתבצע רק על ידי אנשי מקצוע מומחים אשר מכירים היטב את התחום. תיקון בקו חי כמו תיקון בוכנות או תיקון גלילים, אשר מבוצע במתקנים הפועלים במשך 24 שעות ביממה ללא הפסקה, הוא תיקון שחייב להתבצע בצורה בטיחותית, ורק אנשי מקצוע אשר עוסקים זמן רב בתחום ושיש להם ניסיון וידע מקצועי בו יכולים לבצע זאת בצורה הטובה ביותר.

מתי יש לבצע תיקון בקו חי?
תיקון בקו חי יש לבצע במגוון רחב של מצבים בהם ישנה פריצה של הקווים כמו פריצת מאוגנים, שסתומים, תיקון גלילים, תיקון בוכנות וכדומה. כמובן, פריצות ותקלות כאלו יכולות להשפיע רבות על המפעל אשר מחזיק בקו הזה ועל העבודה התקינה שלו, ולכן חשוב לבצע את העבודה כמה שיותר מהר, דבר שרק אנשי מקצוע מנוסים יוכלו לבצע, כאמור.

היתרונות של תיקון בקו חי
תיקון בקו חי מעניק כמה יתרונות חשובים מאוד:
·            אפשרות לבצע את התיקון הנדרש מבלי להשבית את הקו, דבר שיכול להעניק לבעלי המפעל חיסכון כספי גדול.
·            חיסכון באנרגיה ובחומרים אחרים אשר מבוזבזים בעקבות הפריצה בקו.
·            צמצום הסכנות האפשריות בשל חשיפה אל החומרים הדולפים מאותה פריצה בקו, חומרים כמו גזים וכימיקלים שונים אשר יכולים להשפיע על עובדי המפעל ועל הסביבה הקרובה אליו (במיוחד בכמות גדולה).
·            מניעה של זיהומי אוויר וקרקע אשר יכולים לגרום לביקורת של המשרד להגנת הסביבה וכן להשבתה של המפעל כולו עד לתיקון התקלה, דבר שיגרום להפסד כספי עצום לבעלי המפעל.

אבחון נכון של הבעיה
עוד לפני שמתחילים לבצע את התיקונים ולנסות לאטום פריצות נראות לעין, חשוב מאוד לאבחן את הבעיה עצמה בצורה נכונה. לעיתים רבות ישנם מקורות שאינם נראים לעין לדליפות, ומקורות אשר יכולים לגרום לכך שגם לאחר התיקון הדליפה תמשיך להתרחש מבלי שתדעו על כך, עד שיהיה מאוחר מידי.
לכן חשוב להזמין אנשי מקצוע מומחים, אשר מגיעים עם מכשור מתקדם ומקצועי המאפשר להם לאבחן את המצב בצורה מדויקת ולדעת בדיוק מה נדרש לבצע בכדי לתקן את הבעיה על הצד הטוב ביותר.