שברים וסדקים

כל מי שמתעסק בתחום של שברים וסדקים יודע, שיש שתי אפשרויות לביצוע תיקונים, שיטות הציפוי וההתזות ומולן, שיטת הריתוך. אומנם שיטות הריתוך נחשבות הרבה יותר פופולאריות ומוכרות, הרבה בזכות העבודה שגם מי שמתעסק בעבודות בית קטנות מתעסק לא פעם בעבודות ריתוך מיוחדות, וגם מי שמתעסק בשבבים וחומרים קטנים מתעסק בזה, אך האמת היא, שמרבית החברות מעדיפות לבצע ציפוי והתזה ולא עבודות ריתוך.

לכאורה, הרבה יותר פשוט לבצע עבודות של שיפוץ שברים וסדקים, למשל שיפוץ צנרת מחליפי חום, באמצעות שרוולים מיוחדים, או עבודות אחרות באמצעות חבור מכני של תיקון סדקים באמצעות השיטה הקרה, קרי חיבור חלקים שונים שמתחברים יחד, ננעלים ובכך יוצרים כוח מיוחד שפועל עליו, מה שמונע מהסדק או השבר להתרחב ולמעשה סוגר אותו. שיטה זו נחשבת טובה יותר משיטות ריתוך, גם כאשר מדובר בעבודות ריתוך צנרת.

ההסבר הוא שעבודות ההתזה והחיבור, הן הרבה יותר אפקטיביות ואיכותיות מאשר עבודות הריתוך, אשר טובות ככל שיהיו, עלולות להשאיר כתמים וסדקים שלא יהיו עמידים ועלולים לגרום נזק לחלק בו מדובר. אין זה אומר כמובן, שבכל מקרה ניתן להשתמש בשיטה זו, או ששיטת הריתוך איננה מתאימה בשום מקרה, שכן במקרים של זיווד אלקטרוני, שברים וסדקים של נירוסטה או אלומיניום במקרים מסוימים, עדיפה שיטת הריתוך דווקא.

לעבודות ריתוך, בדומה לעבודות של ציפוי והתזה, יש יתרונות שונים, למשל, העובדה שאנחנו לא צריכים להחליף רכיבים, מה שחוסך לנו בעלויות רבות, מה עוד שבמקרים מסוימים לא ניתן להשתמש בשום צורה אחרת של חיבור בין חלקים שונים, אלא בשיטת הריתוך.

אחד היתרונות של ריתוך אלומיניום לתיקון שברים וסדקים הוא, מאחר ומדובר בפתרון מוכר ונפוץ ומאחר ויש שימוש נרחב באלומיניום, אזי שאנחנו מגלים יותר ויותר מכשירים איכותיים בתחום, חומרים טובים, ודרכים חדשות לרתך חומרים ולחבר ביניהם. זה היתרון של תהליך עבודה נפוץ, שכל הזמן יש ניסיון לקדם אותו.
לסיום, אם אתם מעוניינים בהליך של תיקון שברים וסדקים עומדות בפניכן אופציות שונות ורבות, ואתם יכולים לבחור ביניהן בהתאם לחומרים שאתם מבקשים לתקן.

כאן נכנסת לתמונה חברת מטלוק ישראל, היושבת באזור התעשייה של תל חנן. לחברה צוות מקצועי ואיכותי, שידע לעמוד לרשותכם בכל עניין ועניין, כולל עבודות ריתוך, התזה וציפוי אלומיניום ומתכות, במכשור מתקדם ביותר. אם אתם מעוניינים בתיקון שברים וסדקים, אתם מוזמנים לפנות לצוות החברה והוא ישמח לעמוד לרשותכם.