ציפוי מתכות

לעיתים תכופות מכשירים, מכונות, צינורות ומגוון חומרים שונים, עשויים מתכות, סובלים מסדקים, שברים, קורוזיה או דברים אחרים שעלולים להפריע ולהשפיע על ההתנהלות שלהם. בשביל זה קיים תהליך של ציפוי מתכות. תהליך במהלכו מחזירים את המכונה או את המכשיר ליכולות השימוש המקוריות שלה וכן מחזיקים את יכולת העמידות שלה לאורך זמן.

הרעיון של ציפוי מתכות בעזרת תהליכים וחומרים שונים, למשל התזת ברונזה, התזת נחושת, בדיל או חומרים אחרים, נועדו לתקן את החלק הפגוע ולהחזיר אותו לתפקוד הקודם, כולל שיפור היכולות שלו.

התהליך מתבצע באמצעות ציוד מיוחד ומשוכלל, של להבה וקשת חשמלית, אשר מאפשרים התחברות ויצירת צפיפות בעת תהליך ההתזה, כך שניתן לשפר באופן מהותי את יכולת העמידות של החומרים השונים, נגד שחיקה ואטימות. שיטה זו, מאפשרת, למעשה, חידוש חלקים שונים, בלי שיהיה צורך להחליף אותם בחדשים. מה שגם חוסך עלויות​ רבות, אך יתרה מזו, שיטה זו מאפשרת גם ביצוע תקין וסדיר של העבודה לאורך זמן.

תהליך התזת מתכות, נעשה בשיטות שונות, החל מהתזה חמה וכן התזה קרה, זאת על פי סוג החומרים השונים בהם משתמשים. מגוון החומרים בהם משתמשים, רק מבליט עד כמה שיטה זו היא ייחודית ומאפשרת לנו ליהנות מאפשרויות שונות. מה עוד שהשיטה מאפשרת לנו להתאים כל חומר התזה לסוג המכונה בה משתמשים, לשיטת ההתזה, וכן לחומר אותו מבקשים לתקן. פעמים רבות ההתזה והחומר בו משתמשים, נקבע על פי המפרט שמציג הלקוח בפני החברה שמבצעת את העבודה. זאת על מנת שלא לפגוע במכונה או בחומרים אותם מבקשים לתקן.

תהליך התזה לציפוי מתכות לא נמשך זמן רב, ובדרך כלל אחרי עיבוד שבבי פשוט, המכונה או החלק שתוקן, חוזר להליך עבודה סדיר. היתרון של הליך זה, שהוא מאוד חסכוני ונקי, ומאפשר לנו ליהנות, לא רק מחזרה של החלק לעבודה סדירה, אלא גם מהאפשרות לשמור על עמידות לאורך זמן. כלומר אנחנו לא צריכים להתמודד עם מצב בו עלינו להחליף אותו או לקחת אותו שוב ושוב לתיקון, שכן הליך התיקון שומר על החלק תקין לאורך זמן.

אחת החברות שמתמחות בהליך של ציפוי מתכות, היא חברת מטלוק. החברה היושבת בתל חנן, ולה לקוחות מתחומי תעשייה רבים. החברה מחזיקה צוות מקצועי אשר עומד לרשות לקוחות החברה בכל עת ובכל עניין. אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות החברה והם ישמחו לעמוד לרשותכם.