מילוי בהתזה

מילוי בהתזה – פתרון שאוטם את הבעיות

התעשייה בעולם כולו משתמשת בברזל ומתכת, אלו ללא ספק החומרים החזקים בעולם, על אף חוזקם סדקים , קורוזיה וחלודה הם חלק מהאויב הקבוע של החומר החזק בעולם, כדי להימנע מהבעיות הצפויות ממתכת וברזל משתמשים כיום בשיטת מילוי בהתזה כאמצעי לטיפול בבעיות המתכת.

איך מטפלים במתכות שכבר נפגעו 

כאשר מתכת נפגעת או נסדקת – מילוי בהתזה הוא פתרון מעולה , באופן כללי זו שיטה שמונעת השבתה של מערכות , פסי ייצור או צנרת שהפסקת פעילותה עלולה לגרום נזק כלכלי או תפעולי שיכול לגרור השלכות מרחיקות לכת – מה גם שלא תמיד ניתן בכלל לעצור פעילות כדי לבצע תיקונים ושיטת מילוי בהתזה פשוט מאפשרת תיקון תוך כדי תנועה.

אילו פתרונות קיימים לציפוי ארוך טווח

שיטות ציפוי נוספות שקיימות בתעשייה הם התזת אבץ, התזת אלומיניום, התזת קרמיקה והתזת מתכת, כל אחד משיטות התזה אלו מספקת יתרונות משלה ויכולות ציפוי מעולות שמחזיקות לאורך זמן רב ומאפשרות שקט תיפעולי ותעשייתי מתאים ביותר.

נלחמים בקורוזיה באמצעות ציפוי

קורוזיה – האויב הגדול של התעשייה, שחיקה וחלודה שהם החסרון הגדול בברזל ומתכות גם לאלו יש כבר פתרונות ואפילו טובים בזכות ההתפתחות הטכנולוגית בתחום חומרי הציפוי השונים, התייחסות נכונה עם הסתכלות רחוקת טווח והכרה בכך שקורוזיה וחלודה הם חלק ממה שהזמן עושה למתכות ושימוש בשיטת הציפוי של התזת אבץ לדוגמא תבטיח זמן רב יותר של מתכת עמידה יותר כנגד קורוזיה – זה כמובן משאיר את המתכות חזקות יותר ושימושיות יותר.

התעשייה היום ובעיקר תחום הצנרת נהנה בשנים האחרונות משיטה מעולה של ציפוי – קוראים לזה התזת אלומינים, כידוע אלומיניום אינו מחליד – זו גם הסיבה שהוא החומר שהכי אוהבים להשתמש בו לייצור סירים למטבח לדוגמא ובעקבות יתרון גדול זה מצאו לנכון ליצור שיטה טכנולוגית שתגן על מתכות ובעיקר צנרת מחלודה פנימית או חיצונית באמצעות שימוש בשיטה זו.

מה עושים שחוששים שיש חשש לצנרת שמובילה חומרים או נוזלים?

הפתרון לשאלה זו הוא ציפוי קרמיקה- בעזרת שיטת ציפוי זו ניתן לצפות חומר קרמי חזק מאוד שמייצר את הפתרון הטוב ביותר לציפוי ארוך טווח.