מה זה ציפוי כרום

ציפוי כרום הוא גימור מתכת שמוחל על משטח מתכת. ציפוי הכרום הוא לרוב שכבה דקה של כרום המעניקה הגנה ומונעת קורוזיה. ציפוי כרום נמצא בשימוש בתעשיית הייצור במשך עשרות שנים, אך הוא הפך פופולרי יותר בשנים האחרונות. ניתן ליישם אותו על סוגים רבים ושונים של משטחים – כולל פלסטיק, זכוכית, גומי ואפילו נייר.

על תהליך יישום ציפוי הכרום

ציפוי כרום הוא תהליך של הפקדה אלקטרוכימית של שכבה דקה של כרום על פני המתכת. התהליך מתחיל בהסרת שומן מהמשטח, אשר מושגת באמצעות תמיסות כימיות. השלב הבא הוא תהליך אלקטרוכימי שבו מועבר זרם חשמלי דרך התמיסה, אשר לאחר מכן מפיק שכבה דקה של כרום על פני השטח. המטרה היא להגן ולייפות את פני השטח מפני קורוזיה. אז אם שאלתם את עצמכם מה זה ציפוי כרום ולמה משמש אז כעת אתם יודעים שהוא משמש בתעשייה מכיוון שהוא מספק עמידות בפני קורוזיה, שימון והגנה מפני בלאי.

מתי משתמשים בציפוי כרום

ציפוי כרום אינו מיועד רק לאופנועים. ניתן להשתמש בו על כל משטח מתכת שזקוק לגימור עמיד ומבריק. זה מיושם גם על חלקי מכונות תעשייתיות, כגון גלגלי שיניים, מיסבים וחלקים נעים אחרים. משטחים מצופים כרום עמידים יותר בפני קורוזיה ובלאי מאשר משטחי פלדה או אלומיניום רגילים. למשטח מצופה כרום יש תוחלת חיים ארוכה יותר ממשטחי מתכת לא מצופים מכיוון שהוא אינו מחליד או משחית באותה קלות. ניתן להחיל ציפוי כרום על חלקי מכונות תעשייתיים – גלגלי שיניים, מיסבים וחלקים נעים אחרים, פחחות אופנועים, מכשירים קטנים כמו מכונות קפה, תנורים חשמליים במכוניות בעיקר על מכסה המנוע, מכסה תא המטען וברבים מהחלקים החיצוניים.

ביצוע ציפויי כרום מדויקים ואיכותיים לכל צורך

חברת מטלוק ישראל בע”מ הינה חברה בעלת ניסיון רב בביצוע ציפויים באיכות מקסימלית תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. אנו מבצעים ציפויים עמידים שיחיזיקו גם לאורך שנים באופן המדויק ביותר, בהליך מהיר ובמחירים הוגנים. במידה ושאלתם את עצמכם מה זה ציפוי כרום והתלבטתם היכן לבצע ציפוי זה אז בחירה בנו תבטיח מענה איכותי ונכון עבור כל הצרכים שלכם. אז לקבלת הצעות מחיר השאירו פרטים כאן