מה זה עיבוד שבבי בCNC

השאלה מה זה עיבוד שבבי בCNC למעשה מתייחסת לתהליך ייצור של חלקים ע”י חיתוך לתוך פני השטח של חומר העבודה. עיבוד שבבי הוא אחד מתהליכי הייצור העתיקים ביותר והוא עדיין נמצא בשימוש נרחב בתעשיות רבות כמו תעופה וחלל, רכב ותעשייה רפואית.

ישנם שני סוגים של עיבוד CNC: חיסור ומתוסף. בעיבוד CNC חיסור, חומר מוסר מחומר העבודה כדי ליצור את הצורה הרצויה. בעיבוד CNC מוסף מוסיפים חומר ליצירת הצורה הרצויה.

אופן ביצוע עיבוד שבבי בCNC

עיבוד CNC הוא תהליך שבו משתמשים במכונה להסרת חומר מחומר עבודה. בתהליך זה, המכונה שולטת במיקום כלי החיתוך ביחס לחומר העבודה. תהליך עיבוד זה מתחלק לשלושה שלבים. ראשית, מעצבים ומתקינים מכונה בעזרת תוכנת CAD המומרת לאחר מכן לקוד המשמש לשלב מאוחר יותר. לאחר זאת, מתחיל שלב החיתוך המתבצע ע”י מקדחה שנעה לאורך נתיב קבוע מראש על פני השטח של החומר ומסירה ממנו חלקים בהתאם לצורתו של נתיב זה. לבסוף, מבצעים פעולת גימור של פירוק או שחיקה לפי הצורך.

כיצד עיבוד CNC יכול לחסוך זמן וכסף

היתרונות של עיבוד CNC הם בלתי מוגבלים. ראשית, זה חוסך זמן וכסף כי אתה לא צריך להעסיק אנשים לעבודת כפיים. בנוסף, זה מדויק יותר משיטות ייצור מסורתיות כמו חיתוך בלייזר או חיתוך בסילון מים מכיוון שבשיטה זו אין סכנה שתתרחש טעות אנוש בעת התכנון. הדיוק של עיבוד CNC מאפשר ליצור את הצורה המושלמת. לכן לעיבוד  CNC יש יתרון מובהק על פני שיטות ייצור מסורתיות כמו כרסום או חריטה. כך שאם לא ידעתם מה זה עיבוד שבבי בCNC והתלבטתם בין שיטה זו לשיטות המסורתיות הרי שעכשיו אתם מבינים שזוהי השיטה הטובה ביותר.

עיבוד CNC בסטנדרט בלתי מתפשר

חברת מטלוק ישראל בע”מ הינה חברה מנוסה המתמחה בעיבוד CNC מדויק ללא פשרות בהליך ייצור חלקים מהיר ויעיל שייספק לכם חלקים חזקים ומהונדסים היטב ממתכות ומפלסטיק- כך שאם עד היום לא הייתם בטוחים מה זה עיבוד שבבי בCNC והתלבטתם היכן לבצע אותו אז עכשיו אתם יכולים להפסיק לחפש. אז לקבלת הצעות מחיר השאירו פרטים לחזרה כאן