איך עושים ציפוי נחושת

ציפוי נחושת הוא תהליך הכולל טבילת המתכת בתמיסה של נחושת גופרתית וחומצה גופרתית. אמבטיה כימית זו גורמת למתכת להיות מצופה בשכבת נחושת. היתרונות של תהליך זה כוללים- – שכבת הגנה המונעת התרחשות קורוזיה ובכך מאריכה את תוחלת החיים של המתכת, משטח אחיד ומבריק, מחסום לחום, ומניעת חמצון ושינוי צבע.

אופן הכנת האובייקטים לציפוי

תהליך ציפוי מתכת הוא תהליך מאוד מסובך וגוזל זמן. את המתכת לציפוי יש לנקות היטב ולהכין לתהליך. משמעות הדבר היא שעל פני השטח של החפץ להסיר ממנו את כל הלכלוך, השומן, השמן, הצבע או המזהמים האחרים. ניתן לעשות זאת באמצעים מכניים כמו צחצוח תיל או שיוף או באמצעים כימיים כמו תחריט חומצה או כבישה באמבט חומצה. לאחר מכן החפץ טובל בתמיסה של גופרת נחושת המכילה יוני נחושת מומסים. היונים נמשכים למשטח הנקי של העצם שם הם יוצרים שכבה דקה של מתכת נחושת על פניו הנקראת “עור נחושת”. השכבה הזו אינה מתמוססת, ויוני הנחושת נשארים בתמיסה. יוני הנחושת יצטמצמו למתכת נחושת במהלך תהליך האלקטרוליזה.

איך עושים ציפוי נחושת בפועל

ציפוי נחושת הוא תהליך של בו מצפים בעזרת נחושת את פני השטח של חפצי מתכת. התהליך משמש לרוב למריחת שכבת הגנה על משטחי מתכת. השאלה של איך עושים ציפוי נחושת בעצם מתייחסת לתהליך ציפוי הנחושת. התהליך מתחיל עם ניקוי החפץ ולאחר מכן עובר זרם חשמלי דרך החפץ, שגורם ליוני נחושת להיצמד למשטח. כך נוצרת שכבת נחושת על פני האובייקט המשמשת כציפוי מגן. לאחר יצירת שכבת הנחושת, מתיזים תמיסת אלקטרוליט על החפץ שיוצרת ציפוי אחיד. 

שירות ציפויים מקצועי לציפויים שיחיזיקו לאורך שנים

כיום ניתן למצוא ציפויי נחושת על מגוון חלקים מתכתיים כדי לייפות אותם וכדי למנוע בלאי. אנו בחברת מטלוק בע”מ בעלי ניסיון רב בביצוע עבודות ציפויים איכותיים ועמידים להגנה אידיאלית על כל סוג מוצר או חלק מתכתי. אז אם שאלתם את עצמכם איך עושים ציפוי נחושת שיעשה את העבודה ולא ידעתם היכן מומלץ לבצע אז בחירה בנו היא זו שתבטיח את התוצאה האופטימלית ביותר. אז השאירו פרטים כאן לקבלת הצעות מחיר בהקדם